Approx. Rs 720 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Output Voltage (V DC) | 15V |
| Input Voltage Range | 165 - 264VAC or 180 - 373VDC |
| Output Current (A) | 3.4A |
| Output Voltage | 15VDC |
| Output Power (W) | 50W |
| Brand | Mornsun |
| Output Power | 50 Watt |
| Output Current | 3.4 Amp |
| Usage/Application | Industrial Automation / Controll Panel / LED Light |
| Input Voltage | 85–264 V AC |
| Type | AC-DC Converter |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| Isolation Voltage | 1500 V AC |
| Part Number | LM50-22B15 |
| Design | Smps |
| Mounting Type | Panel Mount / Enclosed |
| Series | LM50 |
| Input Current | 0.8 Amp / 230VAC |
| Output Type | Single |
| Warranty | 3 Years |
| Efficiency | 88% At 230VAC |
| Weight | 0.2kg |
| Dimensions | 99 x 82 x 30mm (L x W x H) |
| Operating Temperature | -30 to +70 Deg C |
| Cooling Method | Free Air Convection |
| Protection | Output Short Circuit / Over Current / Over Voltage |
| Humidity | 95% RH Non-Condensing |
| Input Frequency | 47 - 63Hz |
| Adjustable Voltage | 13.5 - 18VDC |
| Storage Temperature | -40 to +85 Deg C |
| Phase | Single Phase |
| Certifications | CE / CCC |
Additional Information:
Approx. Rs 640 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Output Voltage (V DC) | 24V |
| Output Voltage | 24VDC |
| Input Voltage Range | 85 - 264VAC Or 120 - 373VDC |
| Output Current (A) | 2.2A |
| Output Power (W) | 50W |
| Brand | Mornsun |
| Output Current | 2.2 Amp |
| Usage/Application | Industrial Automation |
| Output Power | 50 Watt |
| Type | AC-DC Converter |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| Design | Smps |
| Series | LM50 |
| Input Current | 0.8 Amp / 230VAC |
| Output Type | Single |
| Efficiency | 88% At 230VAC |
| Dimensions | 99 x 82 x 30mm (L x W x H) |
| Operating Temperature | -30 to +70 Deg C |
| Weight | 0.2kg |
| Cooling Method | Free Air Convection |
| Protection | Output Short Circuit / Over Current / Over Voltage |
| Input Frequency | 47 - 63Hz |
| Warranty | 3 Years |
| Mounting Style | Panel Mount / Enclosed |
| Adjustable Voltage | 21.6 - 28.8VDC |
| Storage Temperature | -40 to +85 Deg C |
| Phase | Three Phase |
| Certifications | CE / CCC |
| Humidity | 95% RH Non-Condensing |
| Model Name/Number | LM50-20B24 |
Additional Information:
Approx. Rs 720 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Input Voltage Range | 85 - 264VAC Or 120 - 373VDC |
| Output Voltage | 15VDC |
| Brand | Mornsun |
| Usage/Application | Industrial Automation |
| Output Current | 3.4 Amp |
| Output Power | 50 Watt |
| Input Voltage | 85–264 V AC |
| Isolation Voltage | 3000 V AC |
| Design | Smps |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Series | LM50 |
| Input Current | 0.8 Amp / 230VAC |
| Output Type | Single |
| Efficiency | 88% At 230VAC |
| Dimensions | 99 x 82 x 30mm (L x W x H) |
| Operating Temperature | -30 to +70 Deg C |
| Weight | 0.2kg |
| Cooling Method | Free Air Convection |
| Protection | Output Short Circuit / Over Current / Over Voltage |
| Input Frequency | 47 - 63Hz |
| Warranty | 3 Years |
| Mounting Style | Panel Mount / Enclosed |
| Adjustable Voltage | 13.5 - 18VDC |
| Storage Temperature | -40 to +85 Deg C |
| Phase | Single Phase |
| Certifications | CE / CCC |
| Humidity | 95% RH Non-Condensing |
| Model Name/Number | LM50-20B15 |
Additional Information:
Approx. Rs 765 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Output Voltage (V DC) | 5V |
| Input Voltage Range | 165 - 264VAC or 180 - 373VDC |
| Output Current (A) | 10A |
| Output Voltage | 5VDC |
| Output Power (W) | 50W |
| Brand | Mornsun |
| Usage/Application | Industrial Automation / Controll Panel / LED Light |
| Output Current | 10 Amp |
| Output Power | 50 Watt |
| Type | AC-DC Converter |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| Part Number | LM50-22B05 |
| Design | Smps |
| Mounting Type | Panel Mount / Enclosed |
| Series | LM50 |
| Input Current | 0.8 Amp / 230VAC |
| Output Type | Single |
| Warranty | 3 Years |
| Efficiency | 83% At 230VAC |
| Weight | 0.2kg |
| Dimensions | 99 x 82 x 30mm (L x W x H) |
| Operating Temperature | -30 to +70 Deg C |
| Cooling Method | Free Air Convection |
| Protection | Output Short Circuit / Over Current / Over Voltage |
| Input Frequency | 47 - 63Hz |
| Humidity | 95% RH Non-Condensing |
| Adjustable Voltage | 4.5 - 5.5VDC |
| Storage Temperature | -40 to +85 Deg C |
| Phase | Single Phase |
| Certifications | CE / CCC |
Additional Information:
Approx. Rs 665 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Output Voltage (V DC) | 12V |
| Input Voltage Range | 165 - 264VAC or 180 - 373VDC |
| Output Voltage | 12VDC |
| Output Current (A) | 4.2A |
| Output Power (W) | 50W |
| Brand | Mornsun |
| Output Power | 50 Watt |
| Output Current | 4.2 Amp |
| Usage/Application | Industrial Automation / Controll Panel / LED Light |
| Type | AC-DC Converter |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| Design | Smps |
| Part Number | LM50-22B12 |
| Mounting Type | Panel Mount / Enclosed |
| Series | LM50 |
| Output Type | Single |
| Cooling Type | Free Air Convection |
| Efficiency | 86% At 230VAC |
| Dimensions | 99 x 82 x 30mm (L x W x H) |
| Operating Temperature | -30 to +70 Deg C |
| Weight | 0.2kg |
| Protection | Output Short Circuit / Over Current / Over Voltage |
| Input Frequency | 47 - 63Hz |
| Warranty | 3 Years |
| Adjustable Voltage | 10.2 - 13.8VDC |
| Input Current | 0.8 Amp / 230VAC |
| Phase | Single Phase |
| Certifications | CE / CCC |
| Humidity | 95% RH Non-Condensing |
| Storage Temp | -40 to +85 Deg C |
Additional Information:
Approx. Rs 640 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Output Voltage (V DC) | 24V |
| Input Voltage Range | 165 - 264VAC or 180 - 373VDC |
| Output Current (A) | 2.2A |
| Output Voltage | 24VDC |
| Output Power (W) | 50W |
| Brand | Mornsun |
| Output Power | 50 Watt |
| Output Current | 2.2 Amp |
| Usage/Application | Industrial Automation / Controll Panel / LED Light |
| Input Voltage | 85–264 V AC |
| Type | AC-DC Converter |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| Isolation Voltage | 3000 V AC |
| Design | Smps |
| Part Number | LM50-22B24 |
| Mounting Type | Panel Mount / Enclosed |
| Series | LM50 |
| Input Current | 0.8 Amp / 230VAC |
| Output Type | Single |
| Warranty | 3 Years |
| Weight | 0.2kg |
| Efficiency | 88% At 230VAC |
| Dimensions | 99 x 82 x 30mm (L x W x H) |
| Operating Temperature | -30 to +70 Deg C |
| Cooling Method | Free Air Convection |
| Protection | Output Short Circuit / Over Current / Over Voltage |
| Humidity | 95% RH Non-Condensing |
| Input Frequency | 47 - 63Hz |
| Adjustable Voltage | 21.6 - 28.8VDC |
| Storage Temperature | -40 to +85 Deg C |
| Phase | Single Phase |
| Certifications | CE / CCC |
Additional Information:
Approx. Rs 490 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Input Voltage Range | 85 - 264VAC Or 120 - 373VDC |
| Output Voltage | 24VDC |
| Output Voltage (V DC) | 24V |
| Output Current (A) | 2.2A |
| Output Power (W) | 50W |
| Brand | Mornsun |
| Usage/Application | Industrial Automation |
| Output Current | 2.2A |
| Type | AC-DC Converter |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| Design | Smps |
| Output Type | Single |
| Phase | Single Phase |
Approx. Rs 765 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Input Voltage Range | 85 - 264VAC Or 120 - 373VDC |
| Output Voltage | 5VDC |
| Output Power | 50 Watt |
| Series | LM50 |
| Brand | Mornsun |
| Output Current | 10 Amp |
| Usage/Application | Industrial Automation |
| Input Voltage | 85–264 V AC |
| Isolation Voltage | 3000 V AC |
| Design | Smps |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Input Current | 0.8 Amp / 230VAC |
| Output Type | Single |
| Efficiency | 83% At 230VAC |
| Dimensions | 99 x 82 x 30mm (L x W x H) |
| Operating Temperature | -30 to +70 Deg C |
| Weight | 0.2kg |
| Cooling Method | Free Air Convection |
| Input Frequency | 47 - 63Hz |
| Warranty | 3 Years |
| Mounting Style | Panel Mount / Enclosed |
| Adjustable Voltage | 4.5 - 5.5VDC |
| Storage Temperature | -40 to +85 Deg C |
| Phase | Single Phase |
| Certifications | CE / CCC |
| Humidity | 95% RH Non-Condensing |
| Model Name/Number | LM50-20B05 |
Additional Information:
Approx. Rs 665 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Input Voltage Range | 85 - 264VAC Or 120 - 373VDC |
| Output Voltage | 12VDC |
| Output Power | 50 Watt |
| Series | LM50 |
| Brand | Mornsun |
| Usage/Application | Industrial Automation |
| Output Current | 4.2 Amp |
| Input Voltage | 85–264 V AC |
| Isolation Voltage | 1500 V AC |
| Design | Smps |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Output Type | Single |
| Input Current | 0.8 Amp / 230VAC |
| Efficiency | 86% At 230VAC |
| Dimensions | 99 x 82 x 30mm (L x W x H) |
| Operating Temperature | -30 to +70 Deg C |
| Weight | 0.2kg |
| Cooling Method | Free Air Convection |
| Protection | Output Short Circuit / Over Current / Over Voltage |
| Input Frequency | 47 - 63Hz |
| Warranty | 3 Years |
| Mounting Style | Panel Mount / Enclosed |
| Adjustable Voltage | 10.2 - 13.8VDC |
| Storage Temperature | -40 to +85 Deg C |
| Phase | Single Phase |
| Certifications | CE / CCC |
| Humidity | 95% RH Non-Condensing |
| Model Name/Number | LM50-20B12 |
Additional Information:
Explore More Products
© Feru Enterprise. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited