Approx. Rs 1,175 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Output Voltage (V DC) | 24V |
| Input Voltage Range | 90 - 132VAC / 180 -264VAC By Switch & 240 - 370VDC (Switch On 230VAC) |
| Output Current (A) | 8.8A |
| Output Voltage | 24VDC |
| Output Power (W) | 200W |
| Usage/Application | Industrial Automation / Controll Panel / LED Light |
| Output Power | 200 Watt |
| Output Current | 8.8 Amp |
| Brand | Meanwell |
| Type | AC-DC Converter |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| Design | Smps |
| Part Number | LRS-200-24 |
| Mounting Type | Panel Mount / Enclosed |
| Series | LRS-200 |
| Output Type | Single |
| Input Current | 4A/115VAC & 2.2A/230VAC |
| Warranty | 3 Years |
| Weight | 0.66 Kg |
| Efficiency | 89.5% |
| Dimensions | 215 x 115 x 30mm (L x W x H) |
| Mtbf | 347.5K hrs min. MIL-HDBK-217F (25 Deg C) |
| Working Humidity | 20 - 90% RH Non-Condensing |
| Protection | Short Circuit / Overload / Over Voltage / Over Temperature |
| Input Frequency | 47 - 63Hz |
| Working Temp. | -25 to +70 Deg C |
| Adjustable Voltage | 21.6 - 28.8VDC |
| Storage Temperature | -40 to +85 Deg C & 10 - 95% RH Non-Condensing |
| Phase | Single Phase |
| Certifications | CE / CB / EAC / CQC |
| Ripple And Noise | 150mVp-p |
Additional Information:
Approx. Rs 1,755 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Output Voltage (V DC) | 12V |
| Input Voltage Range | 90 - 132VAC / 180 -264VAC By Switch & 240 - 370VDC (Switch On 230VAC) |
| Output Current (A) | 17A |
| Output Voltage | 12VDC |
| Output Power (W) | 200W |
| Output Power | 200 Watt |
| Usage/Application | Industrial Automation / Controll Panel / LED Light |
| Output Current | 17 Amp |
| Brand | Meanwell |
| Type | AC-DC Converter |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| Design | Smps |
| Part Number | LRS-200-12 |
| Mounting Type | Panel Mount / Enclosed |
| Series | LRS-200 |
| Output Type | Single |
| Input Current | 4A/115VAC & 2.2A/230VAC |
| Warranty | 3 Years |
| Weight | 0.66 Kg |
| Efficiency | 87.5% |
| Dimensions | 215 x 115 x 30mm (L x W x H) |
| Mtbf | 347.5K hrs min. MIL-HDBK-217F (25 Deg C) |
| Working Humidity | 20 - 90% RH Non-Condensing |
| Protection | Short Circuit / Overload / Over Voltage / Over Temperature |
| Input Frequency | 47 - 63Hz |
| Working Temp. | -25 to +70 Deg C |
| Adjustable Voltage | 10.2 - 13.8VDC |
| Storage Temperature | -40 to +85 Deg C & 10 - 95% RH Non-Condensing |
| Phase | Single Phase |
| Certifications | CE / CB / EAC / CQC |
| Ripple And Noise | 150mVp-p |
Additional Information:
Approx. Rs 1,650 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Output Voltage (V DC) | 24V |
| Input Voltage Range | 90 - 132VAC / 180 -264VAC By Switch & 240 - 370VDC (Switch On 230VAC) |
| Output Current (A) | 8.8A |
| Output Voltage | 24VDC |
| Output Power (W) | 200W |
| Output Current | 8.8 Amp |
| Output Power | 200 Watt |
| Usage/Application | Industrial Automation / Controll Panel / LED Light |
| Brand | Meanwell |
| Type | AC-DC Converter |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| Part Number | LRS-200-24 |
| Design | Smps |
| Mounting Type | Panel Mount / Enclosed |
| Series | LRS-200 |
| Input Current | 4A/115VAC & 2.2A/230VAC |
| Output Type | Single |
| Warranty | 3 Years |
| Weight | 0.66 Kg |
| Efficiency | 89.5% |
| Dimensions | 215 x 115 x 30mm (L x W x H) |
| Mtbf | 347.5K hrs min. MIL-HDBK-217F (25 Deg C) |
| Working Humidity | 20 - 90% RH Non-Condensing |
| Protection | Short Circuit / Overload / Over Voltage / Over Temperature |
| Input Frequency | 47 - 63Hz |
| Working Temp. | -25 to +70 Deg C |
| Adjustable Voltage | 21.6 - 28.8VDC |
| Phase | Single Phase |
| Certifications | CE / CB / EAC / CQC |
| Ripple And Noise | 150mVp-p |
Additional Information:
Approx. Rs 1,270 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Series | LRS Series |
| Input Voltage Range | 90 - 132VAC / 180 -264VAC By Switch & 240 - 370VDC (Switch On 230VAC) |
| Output Voltage | 12VDC |
| Output Power | 200 Watt |
| Output Current | 17 Amp |
| Usage/Application | Industrial Automation / Controll Panel / LED Light |
| Input Voltage | 85–264 V AC |
| Brand | Meanwell |
| No Of Outputs | Single |
| Design | Smps |
| Mounting Type | Panel Mount / Enclosed |
| Output Type | Single |
| Input Current | 4A/115VAC & 2.2A/230VAC |
| Warranty | 3 Years |
| Weight | 0.66 Kg |
| Efficiency | 87.5% |
| Dimensions | 215 x 115 x 30mm (L x W x H) |
| Mtbf | 347.5K hrs min. MIL-HDBK-217F (25 Deg C) |
| Working Humidity | 20 - 90% RH Non-Condensing |
| Protection | Short Circuit / Overload / Over Voltage / Over Temperature |
| Input Frequency | 47 - 63Hz |
| Working Temp. | -25 to +70 Deg C |
| Adjustable Voltage | 10.2 - 13.8VDC |
| Storage Temperature | -40 to +85 Deg C & 10 - 95% RH Non-Condensing |
| Phase | Single Phase |
| Certifications | CE / CB / EAC / CQC |
| Ripple And Noise | 150mVp-p |
| Model Name/Number | Power Supply |
Additional Information:
Approx. Rs 1,990 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Input Voltage Range | 90 - 132VAC / 180 -264VAC By Switch & 240 - 370VDC (Switch On 230VAC) |
| Output Voltage | 5VDC |
| Output Power | 200 Watt |
| Series | LRS-200 |
| Usage/Application | Industrial Automation / Controll Panel / LED Light |
| Output Current | 40 Amp |
| Input Voltage | 85–264 V AC |
| Brand | Meanwell |
| No Of Outputs | Single |
| Design | Smps |
| Part Number | LRS-200-5 |
| Mounting Type | Panel Mount / Enclosed |
| Output Type | Single |
| Input Current | 4A/115VAC & 2.2A/230VAC |
| Warranty | 3 Years |
| Weight | 0.66 Kg |
| Efficiency | 87% |
| Dimensions | 215 x 115 x 30mm (L x W x H) |
| Mtbf | 347.5K hrs min. MIL-HDBK-217F (25 Deg C) |
| Working Humidity | 20 - 90% RH Non-Condensing |
| Protection | Short Circuit / Overload / Over Voltage / Over Temperature |
| Input Frequency | 47 - 63Hz |
| Working Temp. | -25 to +70 Deg C |
| Adjustable Voltage | 4.5 - 5.5VDC |
| Storage Temperature | -40 to +85 Deg C & 10 - 95% RH Non-Condensing |
| Phase | Single Phase |
| Certifications | CE / CB / EAC / CQC |
| Ripple And Noise | 150mVp-p |
Additional Information:
Approx. Rs 1,990 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Output Voltage (V DC) | 15V |
| Input Voltage Range | 90 - 132VAC / 180 -264VAC By Switch & 240 - 370VDC (Switch On 230VAC) |
| Output Current (A) | 14A |
| Output Voltage | 15VDC |
| Output Power (W) | 200W |
| Usage/Application | Industrial Automation / Controll Panel / LED Light |
| Output Power | 200 Watt |
| Output Current | 14 Amp |
| Brand | Meanwell |
| Type | AC-DC Converter |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| Part Number | LRS-200-15 |
| Design | Smps |
| Mounting Type | Panel Mount / Enclosed |
| Series | LRS-200 |
| Input Current | 4A/115VAC & 2.2A/230VAC |
| Output Type | Single |
| Warranty | 3 Years |
| Efficiency | 88% |
| Weight | 0.66 Kg |
| Dimensions | 215 x 115 x 30mm (L x W x H) |
| Mtbf | 347.5K hrs min. MIL-HDBK-217F (25 Deg C) |
| Working Humidity | 20 - 90% RH Non-Condensing |
| Protection | Short Circuit / Overload / Over Voltage / Over Temperature |
| Input Frequency | 47 - 63Hz |
| Working Temp. | -25 to +70 Deg C |
| Adjustable Voltage | 13.5 - 18VDC |
| Storage Temperature | -40 to +85 Deg C & 10 - 95% RH Non-Condensing |
| Phase | Single Phase |
| Certifications | CE / CB / EAC / CQC |
| Ripple And Noise | 150mVp-p |
Additional Information:
Approx. Rs 1,885 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Input Voltage Range | 90 - 132VAC / 180 -264VAC By Switch & 240 - 370VDC (Switch On 230VAC) |
| Output Voltage | 48VDC |
| Usage/Application | Industrial Automation / Controll Panel / LED Light |
| Output Current | 4.4 Amp |
| Output Power | 200 Watt |
| Input Voltage | 85–264 V AC |
| Brand | Meanwell |
| No Of Outputs | Single |
| Part Number | LRS-200-48 |
| Design | Smps |
| Mounting Type | Panel Mount / Enclosed |
| Series | LRS-200 |
| Input Current | 4A/115VAC & 2.2A/230VAC |
| Output Type | Single |
| Warranty | 3 Years |
| Weight | 0.66 Kg |
| Efficiency | 90% |
| Dimensions | 215 x 115 x 30mm (L x W x H) |
| Mtbf | 347.5K hrs min. MIL-HDBK-217F (25C) |
| Working Humidity | 20 - 90% RH Non-Condensing |
| Protection | Short Circuit / Overload / Over Voltage / Over Temperature |
| Input Frequency | 47 - 63Hz |
| Working Temp. | -25 to +70 Deg C |
| Adjustable Voltage | 43.2 - 52.8VDC |
| Storage Temperature | -40 to +85C & 10 - 95% RH Non-Condensing |
| Phase | Single Phase |
| Certifications | CE / CB / EAC / CQC |
| Ripple And Noise | 200mVp-p |
Additional Information:
Explore More Products
© Feru Enterprise. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited