Approx. Rs 545 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Output Voltage (V DC) | 24V |
| Input Voltage Range | 85 - 264VAC & 120 - 373VDC |
| Output Current (A) | 10A |
| Output Voltage | 3.3VDC / 5VDC / 12VDC / 15VDC / 24VDC / 36VDC / 48VDC |
| Output Power (W) | 240W |
| Brand | Mornsun |
| Usage/Application | Industrial Automation / Controll Panel / LED Light |
| Output Current | 0.5A / 1A / 2A / 2.5A / 3A / 4A / 5A / 6A / 7A / 8A / 9A / 10A / 11A / 12A / 13A / 14A / 15A / 16A |
| Type | AC-DC Converter |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| Design | Smps |
| Mounting Type | Enclosed / Panel Mount |
| Series | LM / LMF |
| Output Type | Single |
| Warranty | 3 Years |
| Efficiency | 91.5% At 230VAC |
| Operating Temperature | -30C to +70 Deg C |
| Cooling Method | Free Air Convection |
| Protection | Output Short Circuit / Over Current / Over Voltage / Over Temperature |
| Humidity | 10 to 95% RH Non-Condensing |
| Input Frequency | 47Hz - 63Hz |
| Storage Temperature | -40C to +85 Deg C |
| Phase | Single Phase |
| Certifications | CE / CCC / CQC / UL |
| Output Power | 15W / 25W / 35W / 50W / 75W / 100W / 150W / 200W / 350W / 450W |
Additional Information:
Approx. Rs 425 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Input Voltage Range | 85 - 264VAC & 120 - 373VDC |
| Output Voltage | 3.3VDC / 5VDC / 12VDC / 15VDC / 24VDC / 36VDC / 48VDC |
| Output Power | 15W / 25W / 35W / 50W / 75W / 100W / 150W / 200W / 350W / 450W |
| Series | LM / LMF |
| Brand | Mornsun |
| Output Current | 0.5A / 1A / 2A / 2.5A / 3A / 4A / 5A / 6A / 7A / 8A / 9A / 10A / 11A / 12A / 13A / 14A / 15A / 16A |
| Usage/Application | Industrial Automation / Controll Panel / LED Light |
| Input Voltage | 85–264 V AC |
| Isolation Voltage | 3000 V AC |
| Design | Smps |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Output Type | Single |
| Warranty | 3 Years |
| Cooling Type | Free air convection |
| Efficiency | 91.5% At 230VAC |
| Operating Temperature | -30C to +70 Deg C |
| Protection | Output Short Circuit / Over Current / Over Voltage / Over Temperature |
| Humidity | 10 to 95% RH Non-Condensing |
| Input Frequency | 47Hz - 63Hz |
| Mounting Style | Panel Mount / Enclosed |
| Storage Temperature | -40C to +85 Deg C |
| Phase | Single Phase |
| Certifications | CE / CCC / CQC / UL |
Additional Information:
Approx. Rs 530 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Output Voltage (V DC) | 24V |
| Input Voltage Range | 85 - 264VAC & 120 - 373VDC |
| Output Current (A) | 20A |
| Output Voltage | 3.3VDC / 5VDC / 12VDC / 15VDC / 24VDC / 36VDC / 48VDC |
| Output Power (W) | 480W |
| Brand | Mornsun |
| Usage/Application | Industrial Automation / Controll Panel / LED Light |
| Type | AC-DC Converter |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| Design | Smps |
| Series | LM / LMF |
| Output Type | Single |
| Warranty | 3 Years |
| Efficiency | 91.5% At 230VAC |
| Operating Temperature | -30C to +70 Deg C |
| Cooling Method | Free Air Convection |
| Protection | Output Short Circuit / Over Current / Over Voltage / Over Temperature |
| Humidity | 10 to 95% RH Non-Condensing |
| Input Frequency | 47Hz - 63Hz |
| Storage Temperature | -40C to +85 Deg C |
| Phase | Single Phase |
| Certifications | CE / CCC / CQC / UL |
| Output Current | 17A / 18A / 20A / 23A / 25A / 30A / 35A / 40A / 50A / 60A / 70A / 100A / 125A / 150A / 300A |
| Output Power | 15W / 25W / 35W / 50W / 75W / 100W / 150W / 200W / 350W / 450W |
Additional Information:
Approx. Rs 555 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Output Voltage (V DC) | 24V |
| Input Voltage Range | 85 - 264VAC & 120 - 373VDC |
| Output Current (A) | 5A |
| Output Voltage | 3.3VDC / 5VDC / 12VDC / 15VDC / 24VDC / 36VDC / 48VDC |
| Output Power (W) | 120W |
| Brand | Mornsun |
| Output Current | 0.5A / 1A / 2A / 2.5A / 3A / 4A / 5A / 6A / 7A / 8A / 9A / 10A / 11A / 12A / 13A / 14A / 15A / 16A |
| Usage/Application | Industrial Automation / Controll Panel / LED Light |
| Type | AC-DC Converter |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| Design | Smps |
| Mounting Type | Enclosed / Panel Mount |
| Series | LM / LMF |
| Output Type | Single |
| Warranty | 3 Years |
| Efficiency | 91.5% At 230VAC |
| Operating Temperature | -30C to +70 Deg C |
| Cooling Method | Free Air Convection |
| Protection | Output Short Circuit / Over Current / Over Voltage / Over Temperature |
| Input Frequency | 47Hz - 63Hz |
| Humidity | 10 to 95% RH Non-Condensing |
| Storage Temperature | -40C to +85 Deg C |
| Phase | Single Phase |
| Certifications | CE / CCC / CQC / UL |
| Output Power | 15W / 25W / 35W / 50W / 75W / 100W / 150W / 200W / 350W / 450W |
Additional Information:
Approx. Rs 485 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Output Voltage (V DC) | 24V |
| Input Voltage Range | 85 - 264VAC & 120 - 373VDC |
| Output Current (A) | 10A |
| Output Power (W) | 240W |
| Input Voltage | 85–264 V AC |
| Brand | Mornsun |
| Type | AC-DC Converter |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| Isolation Voltage | 3000 V AC |
| Warranty | 3 Years |
| Output Voltage | 3.3VDC / 5VDC / 12VDC / 15VDC / 24VDC / 36VDC / 48VDC |
| Usage/Application | Industrial Automation / Controll Panel / LED Light |
| Model Name/Number | Power Supply |
| Efficiency | 91.5% At 230VAC |
| Mounting Type | Enclosed / Panel Mount |
| Output Type | Single |
| Operating Temperature | -30C to +70 Deg C |
| Certification | CE / CCC / CQC / UL |
| Protection | Output Short Circuit / Over Current / Over Voltage / Over Temperature |
| Input Frequency | 47Hz - 63Hz |
| Series | LM / LMF |
| Phase | Single Phase |
| Humidity | 10 to 95% RH Non-Condensing |
| Storage Temp | -40C to +85 Deg C |
| Design | SMPS |
| Output Power | 15W / 25W / 35W / 50W / 75W / 100W / 150W / 200W / 350W / 450W |
| Output Current | 17A / 18A / 20A / 23A / 25A / 30A / 35A / 40A / 50A / 60A / 70A / 100A / 125A / 150A / 300A |
Additional Information:
Approx. Rs 990 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Input Voltage Range | 85 - 264VAC & 120 - 373VDC |
| Output Voltage | 3.3VDC / 5VDC / 12VDC / 15VDC / 24VDC / 36VDC / 48VDC |
| Output Current | 0.5A / 1A / 2A / 2.5A / 3A / 4A / 5A / 6A / 7A / 8A / 9A / 10A / 11A / 12A / 13A / 14A / 15A / 16A |
| Usage/Application | Industrial Automation / Controll Panel / LED Light |
| Input Voltage | 85–264 V AC |
| Brand | Mornsun |
| Isolation Voltage | 1500 V AC |
| Design | Smps |
| Mounting Type | Enclosed / Panel Mount |
| Series | LM / LMF |
| Output Type | Single |
| Warranty | 3 Years |
| Efficiency | 91% At 230VAC |
| Operating Temperature | -30C to +70 Deg C |
| Cooling Method | Free Air Convection |
| Protection | Output Short Circuit / Over Current / Over Voltage / Over Temperature |
| Humidity | 10 to 95% RH Non-Condensing |
| Input Frequency | 47Hz - 63Hz |
| Storage Temperature | -40C to +85 Deg C |
| Phase | Single Phase |
| Certifications | CE / CCC / CQC / UL |
| Output Power | 15W / 25W / 35W / 50W / 75W / 100W / 150W / 200W / 350W / 450W |
Additional Information:
Approx. Rs 450 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Output Voltage (V DC) | 24V |
| Output Current (A) | 5A |
| Output Voltage | 5V |
| Output Power (W) | 120W |
| Usage/Application | Industrial Automation |
| Output Current | 25A |
| Brand | Mean Well |
| Type | AC-DC Converter |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| Design | Smps |
| Mounting Type | Enclosed / Panel Mount |
| Series | LM / LMF |
| Output Type | Single |
| Warranty | 3 Years |
| Efficiency | 91.5% At 230VAC |
| Operating Temperature | -30C to +70 Deg C |
| Cooling Method | Free Air Convection |
| Protection | Output Short Circuit / Over Current / Over Voltage / Over Temperature |
| Input Frequency | 47Hz - 63Hz |
| Humidity | 10 to 95% RH Non-Condensing |
| Storage Temperature | -40C to +85 Deg C |
| Phase | Single Phase |
| Certifications | CE / CCC / CQC / UL |
| Output Power | 15W / 25W / 35W / 50W / 75W / 100W / 150W / 200W / 350W / 450W |
Additional Information:
Approx. Rs 540 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Output Voltage (V DC) | 24V |
| Input Voltage Range | 85 - 264VAC & 120 - 373VDC |
| Output Current (A) | 5A |
| Output Voltage | 3.3VDC / 5VDC / 12VDC / 15VDC / 24VDC / 36VDC / 48VDC |
| Output Power (W) | 120W |
| Brand | Mornsun |
| Usage/Application | Industrial Automation / Controll Panel / LED Light |
| Type | AC-DC Converter |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| Design | Smps |
| Mounting Type | Panel Mount / Enclosed |
| Series | LM / LMF |
| Output Type | Single |
| Warranty | 3 Years |
| Efficiency | 91.5% At 230VAC |
| Operating Temperature | -30C to +70 Deg C |
| Cooling Method | Free Air Convection |
| Protection | Output Short Circuit / Over Current / Over Voltage / Over Temperature |
| Input Frequency | 47Hz - 63Hz |
| Humidity | 10 to 95% RH Non-Condensing |
| Storage Temperature | -40C to +85 Deg C |
| Phase | Single Phase |
| Certifications | CE / CCC / CQC / UL |
| Output Power | 15W / 25W / 35W / 50W / 75W / 100W / 150W / 200W / 350W / 450W |
| Output Current | 17A / 18A / 20A / 23A / 25A / 30A / 35A / 40A / 50A / 60A / 70A / 100A / 125A / 150A / 300A |
Additional Information:
Approx. Rs 535 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Input Voltage Range | 85 - 264VAC & 120 - 373VDC |
| Output Voltage | 3.3VDC / 5VDC / 12VDC / 15VDC / 24VDC / 36VDC / 48VDC |
| Series | LM / LMF |
| Input Voltage | 85–264 V AC |
| Brand | Mornsun |
| Isolation Voltage | 3000 V AC |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Output Type | Single |
| Cooling Type | Free Air Convection |
| Efficiency | 91.5% At 230VAC |
| Operating Temperature | -30C to +70 Deg C |
| Protection | Output Short Circuit / Over Current / Over Voltage / Over Temperature |
| Input Frequency | 47Hz - 63Hz |
| Usage/Application | Industrial Automation / Controll Panel / LED Light |
| Warranty | 3 Years |
| Mounting Style | Panel Mount / Enclosed |
| Phase | Single Phase |
| Certifications | CE / CCC / CQC / UL |
| Humidity | 10 to 95% RH Non-Condensing |
| Storage Temp | -40C to +85 Deg C |
| Design | SMPS |
| Output Current | 17A / 18A / 20A / 23A / 25A / 30A / 35A / 40A / 50A / 60A / 70A / 100A / 125A / 150A / 300A |
| Output Power | 15W / 25W / 35W / 50W / 75W / 100W / 150W / 200W / 350W / 450W |
Additional Information:
Explore More Products
© Feru Enterprise. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited